Polecane atrakcje

February 16, 2017
Jezioro Solińskie

Jezioro Solińskie

Zapraszamy do zwiedzenia wnętrza zapory wodnej w Solinie - wielkiej atrakcji turystycznej w Bieszczadach. Budowę zapory w Solinie rozpoczęto w 1960 roku i mierzy 664 metry długości. Zbiornik ma powierzchnię ok. 22 km² i największą w Polsce pojemność (472 mln m³).

February 16, 2017
Zima Bieszczady

Zima w Bieszczadach

W Bieszczadach zimową porą, nie tylko można poszaleć na stokach narciarskich. Wyciąg narciarski „LeskoSki” Weremień - wypożyczalnia i szkółka narciarska, wyciąg narciarski w Arłamowie, wyciąg narciarski w Bystrem k. Baligrodu, wyciąg narciarski w Kalnicy, wyciąg narciarski Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych, wyciąg narciarski Laworta w Ustrzykach Dolnych. Polecamy także, górskie wycieczki na nartach, czyli po prostu skitouring. Przy basenie w Lesku zimą jest czynne lodowisko oraz wypożyczalnia łyżew. A trasy ratrakowane, k. Ustrzyk Dolnych, są przyjazne zarówno dla początkujących biegaczy jak i dla zawodników.

February 16, 2017
Chatka Puchatka

Chatka Puchatka

Schronisko „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej (1228 m.n.p.m.)– najwyżej położone schronisko w Bieszczadach, niegdyś nazywane „Tawerną”. Leży pod wierzchołkiem Hasiakowej Skały. Posiada 20 miejsc noclegowych w 2 salach zbiorowych, jest czynne cały rok.

February 16, 2017
Zamek w Sanoku

Zamek w Sanoku

Zamek Królewski w Sanoku – zamek sięgający swoją historią średniowiecza, obecnie będący siedzibą Muzeum Historycznego, znajdujący się przy ulicy Zamkowej w Sanoku, można zobaczyć Galerię Beksińskiego, Sztukę Cerkiewnę XI-XX w., Sztukę Sakralną XV-XIX w., Malarstwo XX w., Galerię Kruczka, Zbrojownia, Archeologia.

February 16, 2017
Rynek Galicyjski

Skansen w Sanoku

Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie (malownicze położenie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich dość wiernie odzwierciedla fizjografię Podkarpacia). Pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce, mieści ponad 100 obiektów. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem.